Жоспарлар
Қысқа мерзімді жоспар
Күні |
24.02.2017 |
||
Сыныбы |
7 |
||
Пәні |
Физика |
||
Сабақтың тақырыбы |
Су көлігі. Ауада ұшу |
||
Мақсаты |
Су көлігі және ауада ұшу туралы біледі. Су көлігі мен ауа шарларының түрлерін біледі. |
||
Күтілетін нәтиже |
Су көлігі және ауада ұшу туралы түсінік алды. Су көлігі мен ауа шарларының түрлерін ажырата алады, олардың құрылысын білді. |
||
Сабақтың әдісі |
пазл, суретпен жұмыс, тәжірибелік жұмыс, конверттегі есептер. |
||
Ресурстар |
интерактивті тақта, постер, макер, стикер,кітап, сурет, видео, стакан, жұмыртқа, су,тұз. |
||
Сабақтың барысы |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
I.Ұйымдастыру кезеңі |
4мин |
Психологиялық тренинг "Күн сәулесіндегі менің қасиеттерім” арқылы жағымды ахауал туғызамын. Бағалау парқшаларымен таныстырамын.
Топқа бөліну «Пазл» әдісі: Сурет қиындылары беремін.
|
Әрбір оқушы парақ алады. Күн салып, ортасына өзінің есімін жазады. Күн сәулелерінің орнына өзінің жақсы қасиеттерін жазады. Сосын бір-бірлеріне беріп ауыстырады. Көршісінің жазғандарымен келісетіндерінің ғана астын сызады т.б.қасиеттері қалып қалса қосып жазады. Стикерлерді алып, сурет қиындыларын құрастырып, топқа бөлінеді. 1-топ: Ауа шары 2-топ: Кеме |
II. Үй тапсырмасы |
4 мин |
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен сабақты қайталаймын. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
III. Ой қозғау |
4 мин |
Суретпен жұмыс: 2-топқада көлік су және ауада ұшатын көлік түрлерін беремін. |
2-топтағы оқушылар өздерінің топтарына байланысты көлік түрлерін таңдап алып, пазл арқылы құрған суреттеріне жабыстырып шығады. |
|
5мин |
Видео көрсетілім: Су көлігі және ауада ұшу туралы көрсетілім көрсетемін. Жаңа тақырыпты хабарлаймын. Мақсатын оқушыларға қойдырамын. |
Оқушылар видеоны көріп, қосымша мәлімет алады. Оқушылар өз ойларын айтып шығады.
|
IV.Тәжірибелік жұмыс |
5мин |
2 топқа да екі түрлі тәжірибелік жұмыс беремін: Ауа шары тобына: Стаканға су құйып, 2-3 қасық ас тұзы салыңдар. Содан тауық жұмыртқасын банкаға салыңдар. Тәжірибені жасап, түсіндіріңдер. Кеме тобына: Стаканға су құйыңдар. Содан тауық жұмыртқасын банкаға салыңдар. Тәжірибені жасап, түсіндіріңдер. |
Екі топтағы оқушылар тәжірибелік жұмыстарын жасап, қорытындысын шығарып, түсіндіріп береді. |
Сергіту сәті |
2мин |
«Қызықты ақпарат» Видео көрсетілім: Кемені қалай құрастыру керек. |
Оқушылар видеоны көріп шығады. |
V. Конверттегі есептер |
7мин |
Конвертте есептер беріледі: 1 – есеп: Кеменің суға батқан бөлігінің көлемі 25м3. Кеменің массасы неге тең? Судың тығыздығы 1000 кг/м3 2-есеп: Қарағайдың тығыздығы 5100кг/м3, бөрененің көлемі 0,5м3. Бөренеден буылған салдың көтеруші күшін анықтаңдар. |
Екі топтағы оқушылар конвертті алып, есепті топпен бірлесе отырып шығарып, постерге шешімін түсіндіріп шығады. |
Оқулықпен жұмыс |
7мин |
Оқулықтағы 25-жаттығуды орындатамын. |
Әр оқушы оқулықтағы 25-жаттығуды орындап, дәптерге шешімдерін жазып шығады. |
VI. Бағалау |
3мин |
Бағалау парақшасы бойынша қойған ұпайларына қарап, бағаларын қойып шығамын. |
Бағалау парақшасындағы ұпай сандарын айтып шығады. |
Рефлексия |
2мин |
«Білім теңізіне қайықты жіберіңіз» Тақырыпты толығымен жақсы меңгердім - өз қайығын «Білім теңізіне» жібереді Тақырыпты толығымен меңгере алмадым – «Ереже шығанағында» қалады. |
Оқушылар парақтарды алып,өздері кемені жасап, бір жағына тілектерін жазып, іліп шығады. |
Үйге тапсырма |
2мин |
46-47 оқу 25-жаттығу: №3 26-жаттығу: №3 Кеме тобына: "Сүңгуір қайықтар” туралы реферат жазу Ауа шары тобына: "Дирижабль” туралы реферат жазу |
Күнделіктеріне жазып шығады. |
<!-- [if gte mso 9]> Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE <!-- [if gte mso 9]> <!-- [if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} table.MsoTableGrid {mso-style-name:"Сетка таблицы"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-priority:59; mso-style-unhide:no; border:solid windowtext 1.0pt; mso-border-alt:solid windowtext .5pt; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-border-insideh:.5pt solid windowtext; mso-border-insidev:.5pt solid windowtext; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}